Ikën Laura Vorpsi, zëdhënësja e re Oriela Nebiaj
Pas lajmit se Laura Vorpsi do të linte PD, mësojmë se zëdhënësja e re në këtë parti do të jetë Oriela Nebiaj, e cila vjen nga fusha e medias.

Vorpsi, në hapjen e punimeve të Kuvendit Kombëtar të PD-së ka falenderuar kreun demokrat Lulzim Basha, që e mirëkuptoi në ndjekjen e një intershipi 3 mujor pranë CDU-së.

Nga ana tjetër, Nebiaj duke i'u drejtuar të pranishmëve tha se kishte origjinën nga Shkodra dhe nga Mallakastra, ndërsa përshëndeti delegatët në Kuvendin Kombëtar të pranishëm nga këto degë.

Largimi i Vorpsit nuk është përfundimtar. Nebiaj pritet ta zëvendësojë atë deri në përfundim të specializimit. /albeu.com/
Shtuar më 27/09/2014, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori