I vrau mamanë dhe tezen, fëmijët kërkojnë të rrinë me dajën
Akoma nuk është harruar ngjarja e rëndë ku bashkëshorti vrau gruan e tij duke lënë jetimë fëmijët minorenë 7 dhe 10 vjeç.

Ditën e sotme fëmijët kanë kanë kërkuar që të kalojnë në kujdestari nga daja e tyre.

Ne seancën e sotme është dëgjuar fjala e vajzës së mitur në prani të psikologes dhe kujdestares së fshatit Sos ku qëndrojnë prej ngjarjes së 2 janarit të këtij viti.

Ne seancën e sotme vajza nuk ka pranuar të shkojë te gjyshërit nga babai , duke u shprehur se e mbante mend që babai i vrau mamanë dhe tezen. Mësohet se marrja në pyetje është bërë në prani të psikologes dhe ka kërkuar që sëbashku më vellanë e saj të jetojnë me dajen familja e të cilit jeton ne fshatin Drizar.

Babai i fëmijeve Gazmend Musta ndodhet në burg për vrasjen e bashkëshortes së tij Gentjana Caushaj dhe kunatës 18 vjecares Merisa Caushaj, ditën e sotme është përfaqesuar nga avokati i tij.
Shtuar më 12/03/2019, ora 20:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori