I ngectë mishi i kecit në fyt! Dibranët mallkojnë Ramën pasi i mashtroi (VIDEO)
Pëlqej
Ka ndodhur disa herë që kryeministrit Rama, të bëjë premtime ndaj qytetarëve dhe më pas ti harrojë ato.

Pikërisht kjo ka ndodhur edhe me banorët e fshatit Zerqan të Dibrës, ku një vit më parë u premtoi fermerëve se do t’i ndihmonte me problemin e vaditjes, çka i penalizonte shumë në aktivitetin e tyre bujqësor.

Por që atëherë askush nuk ka vënë dorë për investime në vaditje për këtë fshat.

Duke folur për "Fax Neës", banorët e Zerqanit sollën në vëmendje edhe faktin sesi Rama pasi drekoi në banesat e tyre e bëri të kryer premtimin që sot e gjithë ditën nuk është mbajtur.

Rama: Sa është vlera e kanalit vaditës?

Banori: Shkon 20 milionë lekë…

Rama: Dorën këtu dhe do ta bëj unë!

Banori: Ke dhënë besën!
Shtuar më 10/10/2018, ora 15:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori