I morën jetën në aksidentin tragjik këmbësorëve, jepet vendimi për shoferët
Gjykata e Tiranës ka vendosur të lerë në burg dy shoferët e përfshirë në aksidentin tragjik në kryeqytet ku humbën jetën 2 këmbësorë.

Në seancën për masën e sigurisë, gjykata vendosi “arrestburg me afat 30 ditor” për shtetasin Edmond Murati dhe “arrestburg pa afat” për Etjon Lazrin.

Prokuroria e Tiranës ka marrë në dorëzim ekspertizën paraprake të shkaqeve të ngjarjes.

Dy të pandehurit janë marrë në pyetje nga policia lidhur me rrethanat e aksidentit.


Shtuar më 05/01/2020, ora 12:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori