"I lidhte dhe i detyronte t’u jepnin para", arrestohet kreu i bandës së hajdutëve shqiptar
Një i ri shqiptar është vënë në pranga nga policia italiane në Macerata. Bëhet fjalë për Mahmut Gegën 26 vjeç, i cili akuzohet se është kreu i një bande hajdutësh.

Mediat italiane raportojnë se banda ishte e ‘specializuar’ në vjedhjet e shtëpive në zonën e Macerata.

Sipas mediave ai konsiderohet si një kriminel shumë i rrezikshëm, jo vetëm për vjedhje, por edhe për grabitjet që kryen në shtëpi, duke i lidhur viktimat dhe duke i detyruar që ti japin para dhe bizhuteri.

Ndërsa në Shqipëri 26-vjeçari akuzohet për vrasje.
Shtuar më 13/07/2019, ora 18:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori