"I ishte futur me kokë" shtëpisë dhe po vidhte, fqinjët e nxjerrin zbuluar fierakun
Policia e Fierit ka arrestuar një 37 vjeçar teksa po vidhte një banesë në lagjen “8 Shkurti”.

Pas marrjes së një telefonate në Sallën Operative në numrin 112, se një shtetas i panjohur dyshohet se po vidhte banesën e shtetasit A. V., menjëherë në vendngjarje ka shkuar patrulla e policisë e cila bëri të mundur kapjen në flagrancë të autorit të dyshuar bashkë me 2 aparate celularë të vjedhura.

Specialiatët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. K., 37 vjeç, banues në lagjen “Sheq i Madh”, Fier.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Fier për veprën penale “Vjedhja”.

Policia e Fierit falënderon qytetarët për mbështetjen dhe i fton ata të denoncojnë në numrin 112 çdo shkelje të ligjit duke i garantuar anonimatin dhe një reagim në kohë të policisë.Shtuar më 27/12/2019, ora 09:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori