I buzëqeshi vdekjes, i riu që nuk i shpëtoi dot soletës së mallkuar
I buzëqeshi vdekjes, i riu që u kthye në simbol të qëndresës poshtë rrënojave por që mbeti viktimë.
Ky është djali që i buzëqeshi vdekjes. Për orë të tëra, pati komunikim me trupat e shpëtimit. Madje në muhabet e sipër, ai kërkoi cigare i vunë një kokore për të mbrojtur kokën, dhe filluan punën pa ndërprerje.

Foto e tij e fiksuar në aparatin e Hektor Pustinës, të bën të përlotesh. Ai nuk ia doli t’i mbijetojë tragjedisë. Soleta, e kishe zënë poshtë dhe trupat e shpëtimit nuk e hoqën dot.

Ai humbi jetën dje, por u kthye në simbol të qëndresës dhe sfidës që i bëri vdekjes.
Shtuar më 27/11/2019, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori