I bënë pritë në fushën me luledielli, si u kap i riu shqiptar me një vajzë 22 vjeçare
Një 25 vjeçar shqiptar me iniciale R.A. dhe një vajzë 22 vjeçare janë vënë në pranga nga karabinierët.

Informacioni nga një qytetar ishin vendimtar për arrestimin e tyre, i cili lajmëroi policinë për ardhjet e shpeshta të një makine të vogël me dy të dy të rinjbord nga një fushë luledielli në zonën e Fano-s.

Gjatë kontrollit të makinës, policia nuk gjeti asgjë që mund të vinte në akuzë të rinj. Më pas, u zhvillua një kontroll me një qen antidrogë nëpër fushë.

Pas një hulumtimi të plotë, të fshehur mirë midis bimësisë dhe tokës, u gjet një qese plastike ku ndodheshin 300 gram kokainë e pastër një peshore elektronike dhe qese të vogla për paketimin e drogës.

Mjaftoi që karabinierët të monitoronin me mprehtësi fushën e lulediellit dhe të prisnin ardhjen e pronarëve të drogës. Pas disa orësh, mbërriti mjeti i vogël i shërbimeve të njoftuara më parë me çiftin e ri në bord.

Shtuar më 03/08/2020, ora 19:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori