HOROSKOPI/ Sot është një ditë kritike për ju, shenja pa fat
Dashi

Sot është një ditë mjaft kritike për ju. Mbani distancë nga njerëzit që kanë lajka dhe premtime të thjeshta. Sektori i emocioneve që kanë të bëjnë me familjen dhe partnerin mund të bëjë kërdinë në këtë të diel korriku. Kujdes me paratë, kujdes maksimal në respektimin e ligjeve dhe shenjave rrugore.

Demi

Mirëqenia, hobi, kafshët shtëpiake, puna e varur etj janë në shënjestër të disa armiqësive planetare. Më mirë të mos ndërhyni në mënyrë drastike në këto zona dhe të prisni ndikimet e mira të javës tjetër. Pushoni për sot, lëvizni duke bërë shëtitje të gjata në kontakt me natyrën.

Binjakët

Ndjekur nga një mijë dëshira të ndryshme, sot mund të vendosni të lini mënjanë tërë maturinë dhe këmbënguljen. Yjet janë të gatshëm të mbyllin sytë nga gabimet e fundit dhe ato të kaluara dhe t’ju bëjnë të vazhdoni udhëtimin pa goditje të veçanta. Fantazia është pika juaj e fortë në çdo sektor ekzistencial.

Gaforrja

Ka disa kundërshti në qiellin tuaj sot. Mund të bëhet një ndërhyrje e caktuar që lidhet me pandershmërine dhe një gabim të madh. Bëni kujdes nëse duhet të ekspozoni veten me fjalime ose deklarata, përgatitini ato siç duhet. Ndërsa për blerjet, bëni mirë të mbyllni mirë zinxhirët e çantës.

Luani

Nëse jeni me pushime, kushtojini pak kohë miqve tuaj që janë në shtëpi. Një mesazh është i mjaftueshëm për të qenë afër atyre që në këtë periudhë nuk ndodhen pranë jush. Në dashuri, tregoni fuqinë tuaj joshëse. Tregoni besim dhe vendosmëri nëse doni t’i realizoni ëndrrat tuaja.

Virgjëresha

Një mirëqenie e thellë psikofizike ju shoqëron, falë kësaj ju mund të jeni prezent dhe aktiv në shumë fronte. Jepini vetes mundësi për të bërë pak pushime dhe kombinoni energjinë me inteligjencën. Shpesh forca nuk është e nevojshme për të zgjidhur një problem, në vend të kësaj përdorni trurin tuaj.

Peshorja

Përpiquni që të mos e shpërdoroni pozicionin tuaj duke treguar hipokrizi dhe formalizëm aty ku nuk duhet. Tregohuni më spontanë dhe ngjarjet do të kthehen në favorin tuaj. Në vend që të shpenzoni kohë dhe burimet tuaja, përqendrohuni më mirë tek idetë më fisnike. Lëreni kuriozitetin dhe ndjeshmërinë, dhe përdorni tolerancën në të gjitha rrethanat.

Akrepi

Edhe sot si dje është një ditë e përshtatshme për një pasqyrim të kujdesshëm të asaj që dëshironi të mbani në të tashmen dhe t’ju çojë në të ardhmen, dhe pastaj të veproni në përputhje me rrethanat. Ditët në vijim, por mund të themi edhe javët, do ju të sjellin vetëm gjëra të mira për ju. Mundësitë për tu përmirësuar dhe rritur, veçanërisht në profesion.

Shigjetari

Përdorni momentet e lira të ditës për të reflektuar në sjelljet keni bërë ndaj një mikut tuaj dhe e keni larguar nga vetja. Yjet do krijojnë një shqetësim në lidhje me partnerin tuaj. Nuk do ju mungojë temperamenti i fortë për të jetuar më mirë të tashmen dhe për të zgjidhur çdo çështje që keni në dorë.

Bricjapi

Sot nuk është një ditë me fat, kështu që shmangni vendet ku do ju duhet të shpenzoni shumë dhe dilni në një shëtitje. Vështirësitë e shumta të sotme sugjerojnë të mos dilni nga vetja në asnjë moment. Në dashuri nuk mund të jeni gjithmonë kaq kërkues.

Ujori

Ju e dini se si të lëvizni, të socializoheni dhe të takoheni me njerëz interesantë si nga pikëpamja emocionale ashtu edhe nga ato profesionale. Këtë të diel ju mund të merrni kënaqësi nga jeta e shoqërisë dhe nga dashuria. Një presion i guximshëm i sjell beqarët e Ujorit drejt suksesit në në çdo sektor. Nëse tashmë jeni çift, lini veten të tërhiqeni nga emocionet e forta.

Peshqit

Ndikimet e yjeve këtë të diel synojnë rinovimin. Ju duhen hapësirat tuaja, momentet tuaja të vetmisë për të shpëtuar nga ato që nuk ju pëlqejnë. Nevoja për rigjenerim gjithashtu ndihet tek marrëdhëniet ndër-njerëzore. Dëshira për shkëmbime kulturore ju bën të kërkoni njerëz të pasur me kulturë dhe njohuri.
Shtuar më 26/07/2020, ora 08:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori