HOROSKOPI/ E hënë, 28 shtator: Si do të nisë java për secilën shenjë
Dashi

Sot do të keni një energji të mirë, të nevojshme për të përballuar ditën tuaj. Tani e tutje, problemet e punës do të fillojnë të zgjidhen. Sa i përket dashurisë, megjithatë, do të duhet të prisni për dhjetorin dhe janarin e ardhshëm. Përgatituni tashmë për faktin se 2021 do të jetë viti i kthimit tuaj: Jupiteri dhe Saturni nuk do të jenë më disonantë dhe nuk do t’ju hapin më punë ose vështirësi ligjore.

Demi

Java juaj do të fillojë në këmbë të gabuar. Mund të hasni në një kontrast të vogël, asgjë serioze! Në këtë moment duhet të sqaroni shumë situata në familje, ka disa gjëra për t’u rregulluar. Nëse shtatori ishte një muaj i komplikuar për dashurinë, për fat të mirë tetori do të sjellë surpriza të bukura. Ata që janë duke pritur për një përgjigje do të kenë një shans shumë të mirë për ta marrë atë shumë shpejt.

Binjakët

Sa më afër fundvitit të afroheni, aq më shumë do të keni mundësinë për të zgjidhur problemet tuaja. Ju jeni duke përjetuar një fazë rindërtimi, por përparësia juaj tani është të shëroheni nga një periudhë e lodhjes së madhe. Në dashuri, tetori do të jetë një muaj që do të vendosë kufij.

Gaforrja

Sot do të jeni në gjendje të rifitoni pak besim tek e ardhmja. Sigurisht, është e vërtetë që muajt e fundit në frontin e punës shenja juaj ka qenë në shënjestër nga Jupiteri dhe Saturni. Disa projekte ose shtigje janë ndërprerë papritur. Tani është sikur po kërkoni një mënyrë të re për të bërë gjëra. Dhe tetori, në këtë kuptim, do të jetë një muaj interesant. Në ditët e ardhshme duhet të përpiqeni të zgjidhni problemet e vështira për t’u menaxhuar. Bëni shumë kujdes!

Luani

Duhet të përpiqeni të jeni pak më tolerantë ndaj të tjerëve. Hëna në opozitë mund të shkaktojë disa shqetësime midis jush dhe atyre përreth jush. Sidomos me Demin dhe Ujorin tensionet do të jenë prapa qoshes! Në orët e ardhshme yjet do t’ju ftojnë të bëni një pauzë të vogël për reflektim.

Virgjëresha

Kjo e hënë do të jetë një ditë tjetër shumë premtuese. Kushdo që po del me një Peshore ose Shigjetar gjatë muajve të ardhshëm mund të jetë duke ndërtuar diçka të mirë. Krijimtaria e madhe e kombinuar me inteligjencën do t’ju lejojë të arrini shumë suksese të tjera. Për më tepër, muaji tetor do të jetë shumë interesant për dashurinë.

Peshorja

Falë Hënës në aspektin harmonik, kjo e hënë do të jetë një ditë shumë stimuluese, veçanërisht për ata që janë të përkushtuar të rizbulojnë rolin e tyre, rrugën e tyre. Për shumë të lindur në Peshore, gjithçka që është bërë në muajt e fundit do të duhet të rishikohet, të vihet në pikëpyetje. Për fat të mirë, 2021 do të jetë një vit i rëndësishëm!

Akrepi

Sot Hëna do të jetë në opozitë: premton të jetë një e hënë paksa e trullosur. Disa projekte pune do të ecin shumë ngadalë, por për fat të mirë Mërkuri do të hedhë një hap të rëndësishëm në shenjën tuaj. Të martën ose të mërkurën mund të merrni një lajm që e keni pritur për një kohë të gjatë.

Shigjetari

Sot do të jeni shumë të vendosur dhe optimistë për të ardhmen tuaj. Nëse keni përjetuar shumë momente krize në muajt e parë të vitit, rilindja juaj e vërtetë do të fillojë nga tani e tutje. Në dashuri do të jeni të ftuar të bëni zgjedhje të rëndësishme dhe të reflektoni. Ata që janë shoqëruar me një person gjatë kësaj periudhe nga frika e vetmisë ose për një jetë të qetë, papritmas mund të vendosin t’i japin fund marrëdhënies. Tetori, në këtë kuptim, do t’ju inkurajojë të përballeni me realitetin!

Bricjapi

Kjo e hënë do të jetë një ditë shumë emocionuese për marrëdhëniet. Bëni atë që mundeni për ta kaluar kohën afër atyre që doni. Beqarët, nga ana tjetër, duhet të fillojnë të shikojnë përreth. Deri në muajin tetor do të jeni në gjendje të arrini qëllime të rëndësishme. Dhe kjo do të jetë edhe më e vërtetë për ata që dinë të planifikojnë jetën e tyre.

Ujori

Sot do të jeni mjaft të hutuar. Do të jetë e rëndësishme të rishikoni disa çështje ekonomike: paratë vonohen të mbërrijnë ose jeni ju që shpenzoni shumë! Ditët e fundit, kjo situatë ju ka shkaktuar shumë mendime, aq sa ju keni probleme të flini natën. Tani për tani, do të duhej diçka konkrete për t’ju dhënë më shumë qetësi.

Peshqit

Dita e sotme do të fillojë në këmbë të gabuar, por e marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë më të mira. Do të jeni mjaft të lodhur në orët e ardhshme, dilni nga një fundjavë stresuese. Sidoqoftë, 48 orët e ardhshme, kur Hëna është në shenjën tuaj në aspektin e mirë të Mërkurit, ju mund të zgjidhni një problem të vogël personal ose të punës.
Shtuar më 28/09/2020, ora 08:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori