Horoskopi 19 shtator 2019
DASHI

Një person i familjes mund të jetë sëmurë e të ketë nevojë për përkujdesjen tuaj. E vetmja gjë që mund të bëni është ti shërbeni një pjatë supë ose një filxhan caj. Mundohuni të mos flisni me të, por ti qëndroni pranë. Ndonjëherë, qetësia është kura më e mirë. Gjatë kësaj kohe, lexoni një libër ose shihni një film.

DEMI

Sot do ju rrethojë tensioni dhe nuk keni cfarë të bëni për këtë. Kjo është në një kontrast total me atmosferën që ju ka rrethuar në ditët më parë. Ndoshta tensioni i sotëm lidhet me një sukses që keni arritur së fundmi. Bëni mirë të mos mburreni pasi do të përkeqësoni situatën. Jini të durueshëm dhe shmangni konfrontimet.

BINJAKËT

Momentalisht, mund të keni probleme financiare dhe keni nevojë për një zgjidhje. Sot do të mendoni seriozisht që të kërkoni një punë të dytë. Nëse flisni me një mik, mund të merrni një zgjidhje më të mirë. Ndoshta do ju ndihmojë me para derisa të qartësoni situatën tuaj.

GAFORRJA

Mos e përhapni lajmin e mirë me shpejtësi. Mund t'ju duket emocionues, por mos thoni asjë fjalë derisa ta konfirmoni. Cilido qoftë lajmi i mirë, është ai që ju duhej për t'ju rikthyer vetëbesimin.

LUANI

Nëse merrni një bonus financiar, shpenzojeni me kujdes. Tendenca juaj mund të jetë të blini dhurata ose të hani një darkë me miqtë në qytet. Por kjo nuk është mënyra. Investoni me kujdes që në të ardhmen të shihni sukses.

VIRGJERESHA

Sot do të jeni shumë energjik dhe entuziast. Për këtë arsye, të gjithë njerëzit duan të qëndrojnë me ju. Nëse punoni në shtëpi, puna në zyrë do të jetë shumë e thjeshtë. Vetëm për faktin që keni kaq shumë energji, mendoni të merreni me projekt të ri që ju pëlqen. Kështu, do të shpenzoni kohë dhe mund në dicka që ja vlen.

PESHORJA

Në vendin ku do qëndroni sot, ka shumë tension, prandaj mos u përzini shumë me turmën. Nëse duhet të komunikoni patjetër me njerëzit, përdorni fjali të shkurtra dhe të qarta. Nuk duhet të lini vend për keqkuptim pasi mund të përfshiheni në një telash të madh. Vetëm duke qëndruar larg të tjerëve do të gjeni qetësi.

AKREPI

Ju jeni gati për ndryshim dhe për këtë nuk ka asnjë dyshim! Sa më shumë rriten interesat tuaja, aq më shumë i konsideroni që të bëhen pjesë e të ardhurave tuaja. Jeni gati të zini një vend të rëndësishëm në këtë botë dhe yjet sot janë në avantazhin tuaj. Nëse doni të bëni dicka ndryshe, bëjeni!

SHIGJETARI

Ju nuk jeni dukur kurrë më bukur se sot! Partneri/partnerja e vë re këtë, prandaj nuk do ju mungojnë komplimentat ose dhuratat. Kjo do ju kthejë buzëqeshjen. Në punë, mund t'ju japin disa përgjegjësi që nuk lidhen me punën tuaj të zakonshme. Bëjini këtë dhe do ju shfaqen disa mundësi të reja më vonë.

BRICJAPI

Ndonjëherë, favoret janë më të mira se pagesat. Sot do të doni të bëni një banjë të ngrohtë, të lexoni një libër apo të dilni për shopping. Këto janë disa mënyra se si të kënaqni veten sot.

UJORI

Arritjet e fundit në anën profesionale ju kanë sjellë shumë energji dhe vetëbesim. Sigurisht që ndiheni mirë dhe të tjerët janë të lumtur për ju. Personi që keni në krah ndihet shumë krenar për ju. Ka arsye të jetë kështu, apo jo?

PESHQIT

Kush e dinte që jeni kaq të talentuar? Një punë kreative që keni bërë së fundmi do të marrë vlerësimin që meriton. Jo vetëm puna do të marrë komente pozitive. Edhe partneri/partnera ju vlerëson për talentin që keni dhe vullnetin e punën e palodhshme.
Shtuar më 18/09/2019, ora 23:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori