Horoskopi 11 korrik 2019, parashikimi i yjeve për ju
Dashi – Një anëtar i familjes suaj ndoshta ka mbajtur disa emocione negative për një kohë të gjatë. Ai ose ajo më në fund mund të thojë gjithçka sot. Kjo mund të duket sikur mund të të prishë planet, pasi ju ndoshta nuk keni ndonjë ide se kjo po ndodhte. Mundohuni të tregoni se e kuptoni. Të gjithë duhet të jenë mirë në fund.

Demi – Një thirrje e papritur dhe ndoshta e padëshirueshme ose një e-mail nga një bashkëpunëtor mund të thotë që duhet të punosh disa orë shtesë. Kjo mund të jetë zhgënjyese. Ju mund të mendoni se dikush po përfiton padrejtësisht prej jush. Kjo nuk do të ndikojë në qëndrimin tuaj afatgjatë me këtë person.

Binjakët – Ju mund të keni kursyer për diçka që dëshironi, kur një shpenzim i papritur ju detyron të shpenzoni disa nga kursimet tuaja. Kjo mund të shkaktojë pak errësirë. Sigurohuni që i keni parë të gjitha mundësitë e tjera para se të gërmoni në kursimet tuaja. Mund të keni burime të tjera në dispozicion që nuk i keni menduar.

Gaforrja – Disa probleme të fshehura në shtëpinë tuaj mund të shfaqen papritmas. Kjo mund të përfshijë hidraulik, energji elektrike ose mure. Riparimet padyshim duken. Është më mirë nëse i sheh ato menjëherë. Problemi do të përshkallëzohet vetëm nëse neglizhohet. Ndoshta është më mirë të thërrisni profesionistë sesa të përpiqeni ta bëni vetë.

Luani – Disa komunikime të çuditshme mund të vijnë sot. Kjo është ndoshta më shumë për shkak të problemeve me linjat telefonike ose lidhjet në internet se sa për ndonjë gjë tjetër, prandaj mos e humbisni kohën duke u shqetësuar. Nëse mendoni se e dini se kush do të flasë me ju, prisni deri nesër dhe kontaktojëni atë.

Virgjeresha – Një grup me të cilin jeni i lidhur mund të ketë disa mospërputhje në të dhënat e tyre financiare dhe t'ju kërkojë ta ndihmoni. Mos u habitni nëse duhet të gërmoni pak copa letre të varrosura në arkiva. Megjithatë, do të jetë e vlefshme.

Peshorja – Sekretet që një person i ngushtë ka qenë duke i mbajtur fshehur mund të dalin sot. Kjo mund të jetë ose nuk mund të jetë diçka që shkakton “tërmet”. Njerëzit rreth jush janë më të kuptueshëm se sa e dini, kështu shprehuni si ndiheni. Nesër mund të jetë një lajm i vjetër. Kujdesuni për biznesin dhe të gjithë do të jenë mirë.

Akrepi – Disa lajme të çuditshme në lidhje me miqtë që jetojnë larg mund të vijnë tek ju. Përpjekjet për të komunikuar me njerëzit në fjalë mund të jenë të pafrytshme. Refuzoni gjykimin për atë që dëgjoni derisa të flisni me miqtë tuaj, pasi shumica e asaj që ju është transmetuar ka të ngjarë të jetë informacion i rremë. Nesër duhet të keni fat më të mirë për ti arritur ato.

Shigjetari – Disa mendime dhe ndjenja të një miku mund të vijnë tek ju sot. Intuita juaj është më e zjarrtë se zakonisht, kështu besoni në instinktet tuaja. Megjithëse mund të jetë shqetësuese, përvoja do të ndihmojë të kuptoni të tgjerët dhe dhe do t'ju mundësojë që të merreni me ta në mënyrën e duhur. Kjo mund të forcojë marrëdhëniet tuaja.

Bricjapi – Një mosmarrëveshje me një mik apo një anëtar të familjes mund të shkaktojë konfuzion dhe të lëndojë ndjenjat. Komunikimi është çelësi. Shmangni keqkuptimet duke shpjeguar në detaje saktësisht se çfarë keni nevojë ose çfarë jeni të përgatitur të jepni. Bëjeni këtë personalisht nëse mundeni. Telefoni ose emaili mund të mos jenë aq efektivë.

Ujori – Planet për të bërë disa detyra mund të ndërpriten nga një telefonatë nga dikush i dashur që jeton larg. Ju mund të jeni aq i ngazëllyer nga telefonata dhe nuk do të jeni në gjendje për të përfunduar punën tuaj sapo të mbarojë biseda. Mos u shqetësoni. Ju mund të ti bëni më vonë.

Peshqit – Planet për të takuar një mik të ngushtë ose partner romantik mund të shkojnë keq për shkak të rrethanave përtej kontrollit tuaj. Ngjarjet e papritura mund të keni bërë që të mos takoheshit. Mos u dorëzoni - ju do të arrini qëllimin tuaj, por vetëm pak më vonë sesa keni shpresuar. Pranoni gjërat ashtu siç janë dhe ndryshoni orarin tuaj. Këto gjëra ndodhin.
Shtuar më 11/07/2019, ora 08:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori