Historiani bën paralajmërimin e frikshëm: Bashkimi me Kosovën do të sillte luftë
Historiani dhe lideri i listës për Shqipërinë Natyrale Koço Danaj ka deklaruar në News24 në lidhje me deklaratën e një Shqipëria të bashkuar, se një ide tillë dot të sillte luftë.

“Është një çështje shumë e madhe për të mos thënë më madhorja, ndaj debati do jetë edhe më i madh. Fryrja e debatit është në disa raste për interesa të ngushta të politikës shqiptare, por edhe të fuqive të mëdha që angazhohen për këtë çështje.

Deri më sot, nuk e dimë ende për çfarë është fjala. Do kemi edhe një mur tjetër pas atij të Berlinit, do ngrihet muri i Mitrovicës, që e ndan në të Veriut e të Jugut? Me kë do jetë Trepça, liqeni i Ujmanit, për çfarë korrigjimi flitet?

Dhe më kryesore, kur flitet për korrigjim kufijsh, ka një problem, se sapo festuam 28 nëntorin. U shpall Shqipëria e pavarur me kufijtë e saj natyral”, deklaroi Danaj.
Shtuar më 01/12/2018, ora 18:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori