Heqja e imunitetit, Wollfarth: Zgjidhja në parlament
Eugen Wollfarth
Ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Eugen Wollfarth deklaron se mund të gjëndet një zgjidhjeparlament për cështjen e heqjes së imunitetit dhe evitimin e ndryshimit të kushtetutës e cila sipas tij nuk mund të ndryshohet çdo ditë.

"Jam i sigurt që bashkërisht mund të gjendet një zgjidhje e mirë në parlament. Kushtetuta nuk duhet prekur çdo ditë. Imuniteti duhet të përdoret vetëm për t'u shërbyer njerëzve dhe për asgjë tjetër dhe duhet të ketë kufij., u shpreh Ëollfarth. Ndërsa ka nënvizuar gjithashtu se procesi i reformave duhet të vazhdojë me disa refoma të mbetura pezull siç është ajo në drejtësi. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2012, ora 12:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori