"Hajdeni të ulemi", Rama "josh" opozitën pas apelit të BE-së
Ditën e sotme përfaqësuesit e BE bënë apel që palët politike në Shqipëri të ulen dhe të dialogojnë për të mirë të vendit.

Së fundmi kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar përmes rrjeteve sociale, pas thirrjeve të delegacionit të BE-së.

Ne nje postim te bere ne Twitter, Edi Rama shkruan se eshte plotesisht dakord me deklaraten e BE, ndersa shton se “Kush iku nga Kuvendi,ka ende vend në tryezën e reformës me status të barabartë”

Reagimi:

Plotësisht dakord me delegacionin e BE:Koha që palët të dialogojnë! Reforma Zgjedhore,vota e emigrantëve,votimi/numërimi elektronik,penalitetet e reja për shitblerjen e votës, duhet të na bëjnë bashkë. Kush iku nga Kuvendi,ka ende vend në tryezën e reformës me status të barabartë!
Shtuar më 05/04/2019, ora 14:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori