"Hajde shishqebab hajde", Rama kritikon sërish Lelin në sy të të gjithëve
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka inspektuar punimet e Lungomares 2 në qytetin bregdetar të Vlorës.

Ndërkohë kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli është kritikuar nga kryeministrit Rama, të cilët i tërhoqën vëmendjen disa ndërtime, për të cilat pyeti nëse do të prishen apo do të integrohen.

Kjo nuk është hera e parë që Rama kritikon Lelin publikisht.

Biseda e Ramës me Dritan Lelin

Edi Rama: Sipërfaqja këtu e krijuar është pafrikë dyfish e gjysmë…ajo ishte sikur futeshe në ndonjë xhep fallco.

Dritan Leli: Është një nga investimet më të bukura që janë bërë në bregdet. Me Lungomaren sikur u mësuam, kurse ky tjetri ka një standard të lartë edhe punimesh edhe projektimi dhe mënyra si po zbatohet është vërtet impresionuese.

Edi Rama: Këto do integrohen.

Dritan Leli: Këto do prishen.

Edi Rama: Shikoje tani, hajde shishqebap hajde…popopo /albeu.com/

Shtuar më 03/09/2020, ora 13:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori