Gurë, shashka dhe ujë para godinës së parlamentit (FOTO LAJM)

Teksa protesta u zhvendos para parlamentit, protestuesit hodhën gurë dhe shashka drejt policisë.

Ndërsa nga ana e policisë pati reagim me ujë, për herë të parë në 6 protesta e opozitës sot nuk u përdor gazlotjsellës.

Situata u tensionua edhe më tej me një grup protestuesish, të cilët shkulën pllaka dhe gurë nga rruga duke ia hedhur ato forcave të policisë.Për të qetësuar turmën ndërhyri sekretari i përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi dhe të rinjtë e FRPD.

Shtuar më 25/05/2019, ora 21:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori