Gryka: Ja cili është klani që eliminoi Sokol Olldashin
Ish-truproja e Azem Hajdarit, Marjan Gryka akuzon dyshen drejtuese të Partisë Demokratike Lulzim Basha-Sali Berisha si klani që ka organizuar vrasjen e deputetit të PD Sokol Olldashi.

Në një intervistë për gazetën “Shqiptarja.com”, kreu i shoqatës me të njejtin emër, Marjan Gryka zbulon se Olldashi u kërcënua me jetë, pasi në dorë kishte dosje kompromentuese ndaj kupolës së PD për ndërtime pallatesh me para droge në Durrës, Tiranë dhe Shkodër, ndërsa kërkon që të zbardhen tabulatet e bisedave të tij me kërcënuesit.

Ndërkohë që Prokuria ka mbyllur hetimet lidhur me vdekjen e deputetit Olldashi, e cila sipas organit të akuzës kishte ardhur si pasojë e aksidentit me makinë. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2014, ora 09:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori