Gruevski ngre nacionalistët në këmbë kundër shqiptarëve (FOTO LAJM)

Marrëveeshja mes Zoran Zaevit dhe partive shqiptare për të bërë sëbashku qeverinë i ka shqetësuar mjaft qarqet nacionaliste maqedonase.

Mësohet se fill pas dhënies së firmave nga BDI-ja për Zaevin, VMRO ka njoftuar organizime në qytete të ndryshme të Maqenisë në ato që ata e quajnë "mbrojtje të interesave të Maqedonisë", shkruan Albeu.com.

Kjo marrëveshja ka rritur ndjeshëm tonet nacionaliste në Maqedoni, të cilët deklarojnë se nuk do të lejojnë federalizimin e saj duke hedhur edhe kërcënime ndaj shqiptarëve. /Albeu.com/
Shtuar më 25/02/2017, ora 11:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori