Gruaja u mbyt për muaj mjalti, por e vërteta shokuese u zbulua më pas (FOTO LAJM)

Luis dhe Isabela kishin shkuar për muaj mjalti në karaibe me jahtin e tyre. Në lundim e sipër jahti merr ujë dhe zhytët duke bërë që Isabela të mos gjendet më sot e kësaj ditë.

U duk si një aksident i rëndomte, por hetimet do të nxirrnin të vërtetën e frikshme.

Nga hetimet u zbulua se Luis e kishte fundosur me qëllim jahtin e tij për të vrarë bashkëshorten dhe gjithçka të dukej si aksident.

Nga vëzhgimi i jahtit, hetuesit zbuluan se në fund të tij ishte hapur një vrimë.

"Vrima është hapur me goditje nga brenda jashtë dhe jo nga jashtë brenda", konstatuan ata duke hedhur poshtë pretendimin e Luisit se diçka i kishte goditur papritur gjatë lundrimit.

Pas kësaj, Luis do të dënohet për vrasje me qëllim edhe pse nuk është gjendur ende trupi i Isabelës. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2019, ora 11:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori