Gris fletën dhe tenton të thyejë kutinë e votimit, arrestohet 66 vjeçari në Kamëz
Forcat e policisë në Kamëz kanë sekuestruar një 66 vjeçar i cili tentoi të dëmtonte materialet zgjedhore.

Astrit Cucka, banues në Kamëz ka tentuar të marrë vulat e komisionit dhe të thyejë kutinë e votimit.

Ndërhyrja në kohë e Policisë bëri të mundur kapjen, shoqërimin dhe arrestimin e shtetasit të mësipërm.

Njoftimi i policisë

Kamzë / Tiranë

Gris fletën e votimit, tenton të marrë vulat e komisionit dhe të thyejë kutinë e votimit, arrestohet në flagrancë nga Policia

Arrestohet në flagrancë 66 - vjeçari, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë nr.5 Kamzë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

- Astrit Çuçka, 66 vjeç banues në Kamzë.

Arrestimi i tij u bë pasi ky shtetas rreth orës 12:00, është paraqitur pranë QV Nr. 1567 dhe pasi ka marrë fletën e votimit, e ka grisur atë dhe ka tentuar të marrë vulat e QV dhe të thyejë kutinë e votimit

Ndërhyrja në kohë e Policisë bëri të mundur kapjen, shoqërimin dhe arrestimin e shtetasit të mësipërm

Materialet në ngarkim të shtetasit të sipërpërmëndur do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Dëmtimi me dashje i materialit zgjedhor”


Shtuar më 30/06/2019, ora 13:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori