Greqia shtyn ndalimin e fluturimeve me 5 vende të Europës
Masat e marrë për Covid-19 kanë bërë që Greqia të marrë masa edhe për fluturimet.

Deri më 15 maj asnjë fluturim nuk do të bëhet drejt Greqisë apo anasjelltës nga Turqia, Britania dhe 3 vende të BE.

Autoriteti i Aviacionit Civil të Greqisë konfirmoi sot se deri më 15 maj asnjë udhëtim me aeroplan nuk kryhet drejt Greqisë apo anasjelltës me vende si Italia, Spanja, Anglia, Holanda dhe Turqia.

Kjo masë është marrë për të parandaluar përhapjen e COVID-19 pasi dihet që vendet e sipërpërmendura janë nga më të prekurat prej virusit në Europë.
Shtuar më 19/04/2020, ora 17:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori