Greqia legalizon hashashin? Kush është vendi partner
Qeveria greke ka dhënë zyrtarisht një licencë për një kompani izraelite e cila pritet të kultivoi hashashin e njohur si "Hemp" në Greqi.

Vendimi për të miratuar prodhimin e marihuanës mjekësore nga kompanina izraelite "Tikum Olam" u botua në faqen zyrtare të qeverisë "Diavgeia".

Kompania, e cila është e angazhuar kryesisht në rritjen dhe zhvillimin e kanabisit mjekësore dhe produkteve mjekësorekanabisit, do të lejohet të kultivojë në zonën e Examilisë të Bashkisë së Korinti.

Tikun Olam është një kompani që rrit marihuanë mjekësore dhe është e licencuar dhe e mbikëqyrur nga Ministria e Shëndetësisë në Izrael, e para e këtij lloji në atë vend.

Është furnizuesi i parë, më i madh dhe kryesor i kanabisit mjekësor në Izrael dhe i njohur globalisht si pionier i kanabisit modern mjekësor. /albeu.com/
Shtuar më 31/10/2018, ora 14:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori