Greqi: Presidenti, "OK" për qeveri të koalicionit
Kreu i qeverisë Jorgos Papandreu ka takuar në mesditën e së shtunës presidentin Papulias, duke hapur kështu procesin për krijimin e një qeverie të koalicionit të gjerë, në të cilën ndoshta ai nuk do të jetë kryeminister.

Presidenti grek Karolos Papulias gjatë bisedimeve me kryeminitrin ka dhënë mbështetjen e tij për krijimin e një qeverie të koalcionit.

"Do te bej gjithçka që kalon nga dora ime për kete proces dhe per suksesin e negociatave me forcat politike të vendit është shprehur Papandreu.

Ky zhvillim politik për të ardhmen e Greqisë ka ardhur si rezultat i angazhimit të Papandreut, pasi mori votebesimin do të kërkonte nga presidenti ngritjen e një qeverie të re./albeu.com/

Shtuar më 05/11/2011, ora 12:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori