Grekët "pushtojnë portet turke me jahtet luksoze
Biznësmenët grekë kanë gjetur një zgjidhje të zgjuar për të përdorur karburant të lirë.

Ata i kanë mësyrë porteve turke ku për shkak të lehtësirave fiskale si edhe zhvlerësimit të fortë të lirës turke kundrejt euros dhe dollarit, mund t'a blejnë karburantin shumë lirë.

Kështu, një numër i madh jashtesh me flamur grek apo rus janë parë në portet turke këto ditë duke e blerë karburantin me më rreth 80-90 cent për litër, raporton Albeu.com.

Ky ccmim i lirë lidhet me faktin se Turqia e shet karburantin pa TVSH për jahtet si edhe për shkak se lira turke është shvlerësuar ndjeshëm këto muajt e fundit ndaj euros dhe dollarit. /albeu.com/Shtuar më 14/07/2018, ora 10:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori