Grekët djegin sërish flamurin shqiptar, nxënëses shqiptare i bie të fikët (VIDEO)
Vrasja e Katsifas që qëlloi kundër policisë shqiptare ka shkaktuar jo pak trazira në marrëdhënien mes dy vendeve.

Kështu tashmë për të dytën herë, flamuri shqiptar është djegur nga grekët.

Ngjarja ka ndodhur në ishullin e Kretës, tek Instituti Teknologjik TEI.

Punonjësit e këtij instituti aktualisht janë në grevë, por në ambientet e tyre kanë hyrë gjimnazistë, të cilët kanë djegur edhe flamurin shqiptar.

Mediat greke shkruajnë se një nxënëse shqiptare, e shokuar nga pamjet ka humbur ndjenjat dhe është dërguar në spital.
Shtuar më 01/11/2018, ora 23:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori