"Graj gamorin tat", Meta i kthen përgjigje Veliajt për Teatrin
Presidenti Meta i ka kthyer përgjigje kreut të bashkisë, Erjon Veliaj në lidhje me ccështjen e Teatrit.

Kujtojmë se Veliaj, ironizoi me një shprehje tiranase, teksa komentoi reagimin e presidentit kundër kalimit të Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashksië.

“Unë ju uroj të kaloni sa më mirë sot, ishte kënaqësi që patëm këtë komunikim dhe dua ta theksoj se për cilindo që nuk e ka kuptuar dhe nuk do e kuptojë asnjëherë, që Europa nuk është thjesht euro, është kulturë, vizion por edhe identitet”- tha Meta.

Postimi i Veliaj:

“Kanë një shprehje epike tironcit për gjithë ata që sistematikisht fusin hundët në gjëra që as i kuptojnë, as u takojnë: Graj gamorin tat!”.

Shtuar më 14/05/2020, ora 14:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori