Grabitja në Rinas, "daja" nga Kosova lihet në burg
Gjykata për Krime të Rënda ka vendosur të lejë la në burg pa afat Ragip Hajdinin, shtetasin nga Kosova të arrestuar disa ditë më parë si pjesë e grupit të grabitësve të Rinasit.

Hajdini është identifikuar nga Alkond Bengasi, ndërsa konsiderohet si i njohur dhe mik i Admir Muratajt.

Por edhe pse mendohet se roli i tij është kyç në grabitjen e 9 prillit, "Daja" nuk ka pranuar të flasë para hetuesve, duke mos dhënë sqarime.

50 vjeçari u arrestua ditën e premte në Plazhin e Golemit pranë Shkëmbit të Kavajës pasi emri i tij u zbulua nga dëshmia e Alkond Bengasit, tashmë në statusin e "Dëshmitarit të Penduar" të Drejtësisë.

Hajdini ka qenë në hetim edhe në vendin e tij për zhdukjen e 25 kg ar në komisariatin e Pejës në vitin 2012. Ndërkohë që Hajdini është i dyshuar edhe për një grabitje të ndodhur në Dibër të Madhe në vitin 2014.
Shtuar më 30/04/2019, ora 13:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori