Grabitja e banesës së Elton Çiços në Tepelenë, dyshimet e para
Policia bën me dije se tre persona kanë tentuar të grabisin shtëpinë e Elton Çiços në Tepelenë.

Në banesë kanë qënë familjarët e Çiçës, i cili u ekzekutua në zonën e Bllokut në Tiranë më 1 maj 2016.

Policia ka ngritur grupe kontrolli në pika të ndryshme.

Burimet thane se personat kanë qenë të armatosur e janë dëgjuar të shtëna.

Personat e armatosur dhe të maskuar kanë arritur që të hyjnë brenda oborrit të vilës, ndërsa në momentin që janë diktuar nga i moshuari, kanë qëlluar disa herë me armë dhe janë larguar me shpejtësi. Autorët, sipas Policisë, janë larguar duke marrë me vete serverin e kamerave të sigurisë që monitorojnë vilën dhe rrugën që të çon te banesa e familjes Çiça.

Policia dyshon se bëhet fjalë për një tentativë atentati ndaj familjarëve, por nuk përjashtohet as një grabitje e mundshme.
/albeu.com/

Shtuar më 18/11/2017, ora 21:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori