Goditën eskortën e Ramës, procedohen penalisht 3 persona në Korçë
Tre persona janë proceduar penalisht pasi protestuan kundër Kryeministrit Edi Rama në Korçë.

proceduarit janë M. H., 34-vjeç, S. S., 34-vjeç dhe E. L., 37-vjeç, të tre banues në Korçë.

Në momentin që kaloi eskorta e Ramës, ata kundërshtuan punonjësit e policisë dhe hodhën sende të forta.

proceduarit akuzohen për "Kundërshtim të punonjësit të policisë" dhe "Goditje për shkak të detyrës".
Shtuar më 16/06/2019, ora 10:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori