Gjysma e serbëve, pro pavarësisë së Kosovës
Një sondazh i kryer së fundmi në Serbi ka nxjerrë të dhëna që pak priteshin.

Rreth 49 % e qytetarëve të Serbisë është shprehur pro pavarësisë së Kosovës, raporton "Zëri".

Kjo shifër e lartë tregon se edhe ndër serbë është zbutur disi ndjesia për Kosovën dhe po e pranojnë realitetin, se Kosova është shtet i pavarur tashmë. /albeu.com/
Shtuar më 07/08/2014, ora 11:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori