Gjykata merr vendimin për 10 të ndaluarit e astirit
Gjykata e Tiranws ka vendosur maswn detyrim paraqitje pwr 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës.

Ndërkohë që Prokuroria më herët ka kërkuar arrest me burg për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e Astirit.

Prokurorët e çështjes janë Robert Kote dhe Denisa Hasko dhe gjyqtar Kreshnik Omari.

Nga ana tjetër avokatët thanë se si prova nga prokuroria janë paraqitur raport shërbimet e policisë dhe pamjet filmime të shfaqura në portale.

10 të arrestuarit janë:

Rruzhdi Maqinaj

Safet Maksuti

Benard Nezha

Kujtim Ylli

Bajram Noka

Agron Thaçi

Artan Muçmata

Klevis Balliu

Dritan Noku

Andi Sharra


Shtuar më 16/10/2019, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori