Gjykata e Tiranës: 27 demonstrues në burg, 87 lihen të lirë
Në gjykatën e Tiranës përfunduan seancat maratonë të caktimit të masave të sigurisë ndaj 114 shtetasve të arrestuar nga policia e shtetit gjatë dhe pas demonstratës së 21 janarit në kryeqytet. Në përfundim të seancave të vlerësimit të masave të sigurisë, bilanci është: 27 persona të mbajtur në arrest nga të cilët: arrest me 20 ditë për:

Elvis Spartallin
Tomor Bermetin
Azem Ukajn
Xhulian Topallin
Berti Memën
Behar Gega

Të akuzuar për kundërshtim të forcave të policisë, masa detyrim paraqitjeje (lirim nga burgu dhe paraqitje një herë në javë në policisë gjyqësore) është dhënë për 87 persona, mes të cilëve Aldi Lleshi, Ermal Gjoni, Lindita Belavia, Arben Kaçorri, Erald Bruçi, Romeo Shahini, Julian Sulaj.
Shtuar më 24/01/2011, ora 18:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori