Kush janë 4 të arrestuarit për grabitjen e Rinasit
Gjykata e Hagës vendos sot për gjenocidin në Bosnje nga Radovan Karaxhiç
Ish-Presidenti i Serbisë, Radovan Karaxhiq, do të marrë sot vendimin përfundimtar në Hagë.

Në të njëjtën gjykatë, tre vite më parë, ai u dënua me 40 vjet burg për gjenocid në Srebrenicë dhe krimet në Bosje e Hercegorvinë.

Dhoma e Apelit, sot do ta marrë vendimin përfundimtar lidhur me aktgjykimin e shkallës së parë, ku Karaxhiq u dënua me 40 vjet burg për gjenocid. Apeli, mund ta ndryshojë aktgjykimin, ta pezullojë ose mund ta vërtetojë, kjo mbetet të shihet në orët në vijim.
Shtuar më 20/03/2019, ora 08:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori