Gjykata e Elbasanit konfirmon mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas
Gjykata e Elbasanit ka konfirmuar sot mandatin e kryetarit të PS-së, Gledian Llatjas.

Llatja është i pari prej kryebashkiakëve të shpallur fitues të 3o Qerrshorit i cili mer mandatin.

Llatja kandidonte i vetëm në garë, ku arriti të merrte dhe 38477 vota, duke u shpallur kështu fitues.

Kujtojmë se në zgjedhjet e 30 qershorit morrën pjesë monitorues të përcaktuar nga OSBE/OHDIR të cilët do të japin raportin e tyre mbas dy muajsh.
Gjithashtu, një dbat tjetër ka lindur edhe përsa i përket numrit të votuesve me të votave, për të cilat pritet po ashtu një raport nga OSBE/ OHDIR.
Shtuar më 11/07/2019, ora 14:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori