Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi
Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar ankimimin e Tatimeve mbi pafajësinë e biznesmenit Rezart Taçi.

Ky i fundit akuzohej lidhur me dosjen ARMO dhe për fshehje të pasurisë.

Kompania ARMO me administrator Rezart Taçit që nga vitit 2009, kohë kur e ka blerë këtë kompanie e deri në vitin 2013 nuk ka paguar një pjesë të madhe të detyrimeve tatimore dhe taksat vendore.

Për këto mos shlyerje të detyrimeve, prokuroria kishte lëshuar rreth 30 urdhra bllokimi për llogarit bankare, por pas negociatave me drejtues të tatimeve apo krerë të komunave e bashkisë, këto urdhëra pezulloheshin për zbatim për disa herë.

Por sot Apeli e ka shpallur Taçin të pafajshëm./albeu.com/
Shtuar më 03/10/2019, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori