Gjobat e policisë nuk kursejnë as makinat luksoze në Tiranë (FOTO LAJM)

Edhe pse Policia Rrugore i ka shtuar masat, shumë shoferë nuk friksohen dhe parkojnë ku të munden.

Siç duket edhe nga këto foto, disa makina luksoze kanë parkuar mbi trotuare ose në vijat e bardha, duke vështirësuar kalimin e këmbësorëve por janë gjobitur.

Tiranë

Hapësirat për parkim, qofshin ata publike apo të rezervuara për subjekte të ndryshme tregohen me sinjale të caktura vertikale dhe horizontale.

Vendkalimet e këmbësorëve, vendet e rezervuara për taksitë, trotuaret janë destinuar për kategoritë respektive. Duaje rregullin, respekto tjetrin dhe shmang telefonin. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2019, ora 21:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori