Gjithmonë gati me kamera për të filmuar turistët, Klosi rrefuzohet nga i lënduari në Alpe (FOTO & VIDEO)

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, ka vendosur të vizitojë turistin i cili gjatë ditës së djeshme u aksidentua në Alpe, duke thyer kështu këmbën.

Turisti Wojtek Markieëicz u gjet mbrëmjen e kaluar pas shumë orësh kërkime me këmbë të thyer. Ai po trajtohet në Spitalin e Shkodrës, aty ku i ka shkuar edhe Klosi për vizitë me një dhuratë që e mbante në qese.

Por këtë rradhë Klosi nuk kishte menduar se turisti do të rrefuzonte kamerat dhe aparatet fotografikë.

Reagimi i Markieëicz ishte i menjëherëshëm dhe nuk priti as të përshëndetej, për të kërkuar largimin e kamerave. Klosi i vënë në siklet u detyrua të pranojë dhe u tha punonjësve të tyre: “S’duam kamera, faleminderit”.

Disa minuta më pas zyra e shtypit të Klosit, publikoi këto foto, që siç duket japin krejtësisht një situatë tjetër nga ajo e videos.

Shtuar më 30/08/2019, ora 15:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori