Dëmtimet nga tërmeti, gjimnazit “Sami Frashëri” i vihet shiriti
Mëngjesin e sotëm, gjimnazit Sami Frashërit i është vënë shiriti i sigurisë pasi ka dëmtime që duhen parë me kujdes dhe rikonstruktuar.

Sipas informacioneve parapake, shkolla ka dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit dhe në të nuk mund të zhvillohet mësim pa ndërhyrje.

Rikonstruksioni i saj është bërë në korrik të 2018, por duket se ka qenë i pjesshëm.

Rreth 1000 nxënës të kësaj shkolle nuk dihet se ku do të vijojnë mësimin pas ditës së hënë dhe për këtë arsye sot në 10:00 stafi akademik do të zhvillojë një mbledhje për të marrë një vendim për këtë çështje.
Shtuar më 04/12/2019, ora 09:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori