Gazetari Senja: Njerëzit nuk e njohin AMF-në
Pëlqej
I ftuar në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News, kryeredaktori i Albeu.com, gazetari Emirjon Senja është shprehur se bazuar në rastet e publikuara në Albeu.com, vihet re një mosinformim i njerëzve lidhur me sigurimet e makinave apo shtëpive.

Ai theksoi se njerëzit nuk e njohin ekzistencën e Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare dhe ndaj edhe numri i personave që raportojnë aty është shumë i papërfillshëm në krahasim me dëmet që ndodhin realisht.

Ai tha se në vitin 2016 janë bërë vetëm 49 ankimime në AMF të cilat janë vërtet shifra shumë të ulëta. /albeu.com/

Shtuar më 24/11/2017, ora 21:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori