"Kryemadhi ka pranuar dialog me Edi Ramën"
Emisioni “Open” në Top Channel filloi me debate të shumta sot. Pyetja, a do të ketë një marrëveshje Rama-Basha, ‘ndezi’ të ftuarit.

Gazetari Carlo Bolino ka thënë se nuk mund të ketë një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës me kushtet që kërkon Partia Demokratike pasi Basha tashmë është i dobët.

Ndërkohë, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka deklaruar se partia kryesore e opozitës nuk tërhiqet nga kushti i saj që është zgjedhje pa Ramën kryeministër. Por gazetari Alfred Peza reagoi duke theksuar se ky kusht bie sepse ka një krizë brenda opozitës.

“Zonja Kryemadhi ka pranuar të dialogojë me Ramën kryeministër”,- u shpreh Peza. Sa i përket një marrëveshjeje të mundshme PS-PD, Peza tha se shtrati i saj është shtruar nëpërmjet tre pikave: “dialog pa kushte; mbështetje për reformën në drejtësi; reformë e re zgjedhore”.
Shtuar më 16/09/2019, ora 22:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori