Gazeta holandeze zbulon përse e eliminuan Presidentin e Çamërisë
Disa kohë më parë eliminimi i Festim Latos, i cili ishte vetëshpallur presidenti i Republikës së Çamërisë tronditi mbarë opinion publik.

Por sipas informacioneve të fundit kjo ngjarje e rëndë është zbardhur. Këtë gjë e ka bërë të ditur gazeta holandeze "De Telegraaf".

Sipas kësaj gazete, Latos e kanë hequr qafe për hakmarrje, pasi dyshohet se ai ka mashtruar me dhjetëra persona.

Kujtojmë këtu se Festim Lato u gjet pa jetë në 21 korrik, pak metra larg shtëpisë së tij në Holandë.

Trupin e tij të pajetë e sollën në Vlorë, ku dhe i dhanë lamtumirën e fundit.
Shtuar më 14/09/2019, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori