Fyle apel politikës për përfundimin e reformave
Pëlqej
Stefan Fyle
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Në takimin e zhvilluar gjatë së premtes me ministren e Integrimit Majlinda Bregu, Komisioneri për Zgjerim në BE, Stefan Fyle ka ripërsëritur apelin ndaj politikës shqiptare për realizimin e reformave të kërkuara nga ky organizëm.

“Më lejoni të nënvizoj rëndësinë që ka kontributi i të gjithë aktorëve në realizimin e reformave, vazhdimi i bashkëpunimit gjithëpërfshirës dhe konstruktiv, si dhe dialogu ndërmjet qeverisë dhe opozitës. Komisioni është i gatshëm të japë mbështetje dhe orientime për këto përpjekje të rëndësishme të Shqipërisë, të cilat bëhen edhe më të rëndësishme në këtë kohë kur i gjithë rajoni po ecën përpara”, thekson Fyle.

Komisioneri Fyle mirëpriti miratimin nga Qeveria të Planit të Veprimit të rishikuar për plotësimin e rekomandimeve të shprehura nga Komisioni në Opinionin për Shqipërinë ndërsa ka kërkuar përmbylljen sa më të shpejtë të reformës zgjedhore dhe të rishikimit të Rregullores së Kuvendit, duke i hapur rrugën kështu progresit edhe në fusha të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2012, ora 19:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian