Fyle apel politikės pėr pėrfundimin e reformave
Pëlqej
Stefan Fyle
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Nė takimin e zhvilluar gjatė sė premtes me ministren e Integrimit Majlinda Bregu, Komisioneri pėr Zgjerim nė BE, Stefan Fyle ka ripėrsėritur apelin ndaj politikės shqiptare pėr realizimin e reformave tė kėrkuara nga ky organizėm.

“Mė lejoni tė nėnvizoj rėndėsinė qė ka kontributi i tė gjithė aktorėve nė realizimin e reformave, vazhdimi i bashkėpunimit gjithėpėrfshirės dhe konstruktiv, si dhe dialogu ndėrmjet qeverisė dhe opozitės. Komisioni ėshtė i gatshėm tė japė mbėshtetje dhe orientime pėr kėto pėrpjekje tė rėndėsishme tė Shqipėrisė, tė cilat bėhen edhe mė tė rėndėsishme nė kėtė kohė kur i gjithė rajoni po ecėn pėrpara”, thekson Fyle.

Komisioneri Fyle mirėpriti miratimin nga Qeveria tė Planit tė Veprimit tė rishikuar pėr plotėsimin e rekomandimeve tė shprehura nga Komisioni nė Opinionin pėr Shqipėrinė ndėrsa ka kėrkuar pėrmbylljen sa mė tė shpejtė tė reformės zgjedhore dhe tė rishikimit tė Rregullores sė Kuvendit, duke i hapur rrugėn kėshtu progresit edhe nė fusha tė tjera. /albeu.com/
Shtuar më 30/03/2012, ora 19:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.