Futi nën makinë fqinjen e i theu këmbët, merret vendimi për 61 vjeçarin
Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg 61-vjeçarin Hile Simoni i cili dhunoi komshien e tij Katrinë Hila, pas një sherri për gardhin.

Simoni ka thënë në Gjykatë se nuk është e vërtetë që ai ka aksidentuar me qëllim komshien e tij, dhe se gjithçka ka ndodhur pa dashje.

“Ngjarja ka qenë aksidentale, nuk kam pasur mundësi të kontrolloj mjetin, për shkak të rrugës pa standarte. Sapo ka ndodhur aksidenti kam telefonuar punonjësin e policisë në Gurin e zi, edhe djali im të ishte s’do kisha mundur të shmang aksidentin”, është shprehur Simoni.

Simoni është shprehur se debatet mes tyre janë mbyllur prej kohësh, madje ai shton se ka pirë kafe me bashkëshortin e Hilës, që iu thyen këmbët pas përplasjes me makinë.

Avokati ka kërkuar masë lehtësuese arrest shtëpie pasi Hile Simoni prej 5 vitesh vuan nga sëmundje pulmonare. Gjykata se ka marrë parasysh kerkesën duke e lënë në arrest me burg, siç ishte dhe kërkesa e prokurorit të çështjes.
Shtuar më 23/09/2020, ora 11:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori