"Fusha e male po rënkojnë", motra e Haklajve shpërthen ndaj Berishës
Zylfie Haklaj motra e vëllezërve Haklaj të vrarë ndër vite në tranzicionin e Shqipërisë apo siç njihet ndryshe si 'shota e Tropojës" për shkak se mori hakun e vëllezërve duke vrër disa persona, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me situatën politike në vend.

Haklajt njihen si mbështetës së krahut të majtë politik dhe pikërisht statusi i Zylfie kritikon ashpër opozitën e sotme dhe vendimet që po marrin.

Kujtojmë se ish-kryeministri Berisha i ka akuzuar drejperdrejt Haklajt si një bandë e madhe në Tropojë.

Ndërkohë Zylfia nuk nguron të jap një mesazh kundër Bëerishës.

Ajo shkruan:

Ata që masakruan për 28 vite popullin shqiptar.

Tani na hiqen si shpëtimtar!

Deri kur do të vajtojnë nënat?

Deri kur do të vajtojnë fëmija?

Deri kur do të na vrasë Saliha?

Para syve të gjithë botës, femijë jetimë rrugëve të Europës!

Fusha e male po rënkojnë edhe lisat po lotojnë nga çetnikët e Saliut që masakruan popullin shqiptar dhe tani na hiqen si shpëtimtarë. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2019, ora 16:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori