Furtuna në Qeveri, Meta dekreton shkarkimin e Ramës si Ministër i Jashtëm

Ndryshimet në qeveri janë bërë zyrtare ditëen e sotme.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e Edi Rama nga detyra e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Olta Xhaçka nga detyra e ministritMbrojtjes.

Po sot, Presidenti Meta ka dekretuar emërimin e Olta Xhaçka në detyrën e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Niko Peleshi në detyrën e ministritMbrojtjes.


Shtuar më 31/12/2020, ora 09:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori