Frontex kap 23 klandestinët në Kapshticë
Pas lajmit se operacioni Frontex do të fillonte të ushtrohej edhe në Shqipëri, kanë dalë rezultatet e para.

Mëngjesin e sotëm janë kapur 23 klandestinë sirianë dhe indianë, mes tyre tre të mitur në kufij me Greqinë në Kapshticë.

Klandestinët janë marrë në pyetje dhe momentalisht po transportohen drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë./albeu.com/

Shtuar më 24/05/2019, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori