Frika nga koronavirusi, zbrazen supermarketet në Greqi
Ditën e sotme ka shkuar në tre numri i të rekurve nga koronavirusi në Greq.

Menjëherë pas këtij lajmi, ka nisur boshatisja e supermarketeve pasi qytetarët ndihen të frikësuar.

“Që nga ora 13:00 numri i klientëve në dyqan është rritur në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar,” tha një menaxher i vjetër i zinxhirit të supermarketeve në qendër të Selanikut.

Nëse kjo situatë vazhdon në orët e fundit, atëherë së shpejti të gjitha raftet do të jenë të zbrazëta”, tha menaxheri.

“U furnizuam me sasi të madhe të produkteve të ngrira në mënyrë që të mos mbarojnë. Unë kam një frigorifer të madh dhe do ta mbush. Se çfarë do të bëja nëse supermarketet do ishin bosh, kështu që po kujdesem për këtë”, tha një pensionist 65-vjeçar, i cili mbushte shportën e supermarketeve me ushqim.

Ndërkohë në Itali numri i viktimave ka shkuar 14 ndërsa të prekurit i kalojnë 500.


Shtuar më 27/02/2020, ora 15:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori