Foto historike, Vuçiç ndalohet nga Policia e Kosovës
Vizita e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç për në Banjë të Skënderajt është anuluar nga Qeveria e Kosovës.

Por presidenti serb ka insistuar që të vazhdojë rrugën dhe ai është ndaluar nga Policia e Kosovës.

Kështu të paktën raporton gazeta serbe Telegraf.

“Në rrugën Zubin Potok-Banjë, Policia e ndaloi presidentin serb. Ka një debat të vazhdueshëm mes policëve dhe presidentit. Ai u njoftua që bllokadat janë rreth 2 kilometra, dhe nuk ka siguri për ta vazhduar rrugëtimin”, shkruan gazeta serbe.

Ky është momenti i parë në histori që një kryeministër serb ndalohet të veprojë nga Policia e Kosovës.


Shtuar më 09/09/2018, ora 10:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori