Foto edhe nga Shqipëria, kur të gjithë bëheshin gati për "Fundin e Botës" (FOTO LAJM)

Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, globi do të futej në një rivalitet tjetër, mes blloqeve më të mëdha, siç ishte Lufta e Ftohtë.

Blloku lindor i udhëhequr nga Bashkimit Sovjetik dhe ai perëndimor nën drejtimin e SHBA-ve investuan në armë të shkatërrimit në masë duke e bërë të sigurt neutralizimin e kundërshtarit por edhe të botës nëse do të kishte një Luftë të Tretë Botërore, shkruan Albeu.com.

Dailymail ka listuar disa vende që sipas saj po përgatiteshin për "luftën e fundit", mes të cilëve renditet edhe Shqipëria me bunkerët e saj të famshëm.

Në galërinë e mësipërme mund të ndiqni disa nga fotot më pikante të zgjedhura nga britanikja. /albeu.com
Shtuar më 02/11/2019, ora 20:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori